Славлесинструмент
phone
  • (098) 916-17-15
ETOVХарьковСлавЛесИнструментСтатьиРвуться стрічкові пили ?
Контакты

Рвуться стрічкові пили ?

Рекомендації з використання стрічкових пилок

Що робити , якщо рвуться стрічкові пили ?

Причин передчасного розриву пив не так вже й багато. Головне - знати їх , і тоді , проаналізувавши їх послідовно , можна усунути причину розриву і заощадити , таким чином , пристойні гроші.

причини:

 * Ремені та ролики

 * Налаштування

 * Затупленим пилки

 * Оператор і його манери

 * Ще раз людський фактор

 * Правильна заточка пив

Ремені та ролики

Для початку перевірте стан роликів пилки і шківних ременів.

Поверхня роликів , що контактує з пилкою не повинна мати слідів вироблення , а на бортику ролика не повинно бути глибоких рисок . Виробіток на поверхні роликів небезпечна тим , що при роботі верстата виникає підвищена вібрація , яка веде до періодичному зміни натягу пилки , причому ця зміна відбувається з високою частотою. Зрозуміло , що це може привести до розриву пилки ( точно такий же ефект викликає скупчення тирси під шківних ременями і на поверхні ременів ) .

Що стосується глибоких рисок на бортику роликів , то тут ситуація трохи інша . При роботі верстата ризику на бортику ролика б'є по задній частині пили , залишаючи на ній відколи й задирки . Надалі вони провокують утворення мікротріщин . Розрив пилки при такому дефекті виникає від задньої кромки пили , а не від пазухи зуба.

На ременях неприпустимо наявність розривів , разлохмачіванію поверхні і надмірного забруднення налиплими тирсою. Якщо при натягу пилки до робочого тиску відстань між пилою і шківом менше 0,8 мм , то такий шківних ремінь необхідно замінити. Зазвичай замінюються одночасно обидва ременя. Справа тут в тому , що при зношених ременях можливий контакт полотна пили з поверхнею шківів . Пила в цьому випадку не пропрацює і години , а якщо і вдасться допив без розриву пилки до її заміни , то після заточування ця пила неодмінно лусне .

налаштування

Потім потрібно перевірити зазор між задньою частиною пилки і бортиками роликів. Цей зазор не повинен виходити за межі , рекомендовані для вашого типу верстата , і повинен бути однаковим для обох роликів.

Далі перевіряється положення пилки на шківах . Про цю регулюванню часто забувають або регулюють тільки ведений шків . А адже , як показує практика , в регулюванні та ведучого шківа потребують до 60 % відсотків верстатів , що експлуатувалися більше року.

затуплені пилки

При пилянні тупими пилами натяг полотна пилки падає , що викликано її нагріванням. Деякі Розпилювачі "борються " з цим негативним явищем , збільшуючи натяг понад рекомендованого . Результат : швидкий знос підшипників шківів , підшипників роликів , шківних ременів. Але головне - в полотні пили швидко утворюються мікротріщини , які згодом , розростаючись , призводять до розриву пилки.

Пили затупляются при пилянні брудних колод - іноді достатньо пропиляти всього лише 15-20 см. Для вирішення цієї проблеми використовуйте дебаркер або очищайте колоди вручну.

Не можна перевищувати рекомендовані обсяг круглого лісу або час пиляння до заточування . Нагадаю , що пила знаходиться в роботі з того моменту , як вона натягнута з робочим тиском , незалежно від того пиляйте ви чи ні.

Оператор і його манери

Якщо все вище перераховане на вашому верстаті в порядку , зверніть увагу на манеру пиляння ваших операторів. Можливо , намагаючись перевиконати план , він пиляє занадто швидко. Таке пиляння , крім погіршення якості продукції , практично завжди призводить до перевантаження пилки.

Не менш важливо і те , як відбувається вхід пилки в деревину. Тут зайва агресивність чи виправдана. Вхід пилки повинен відбуватися плавно , і лише потім можна збільшити швидкість до оптимальної для даного типу деревини. Перевантажується пила і в тому випадку , якщо її параметри ( кут заточування , розводка і т.д.) не відповідають виконуваної задачі ( типу деревини).

Ще раз людський фактор

Отже, ви перевірили всі регулювання верстата. Тепер ви в ньому впевнені на 100 %. Залишилося перевірити як заточується пила. Насправді , саме в неправильній заточенню пилки криється до 90 % причин передчасного розриву пив. Кілька слів про Заточника . Кандидатів на цю посаду потрібно підбирати з максимальною ретельністю. Це повинен бути посидющий і сумлінний працівник , який пройшов навчання , прискіпливо виконує всі пункти інструкції із заточування . Якщо у вас є така людина , то проблема розриву пив знайома вам тільки з чуток. Якщо ж такого працівника ви не знайшли , радимо придбати заточний верстат з алмазним диском - це в деякій мірі знизить залежність якості заточування від горезвісного людського чинника.

Правильна заточка пил

Перше , що необхідно перевірити, - це правильність налаштування заточного верстата (положення заточного диска щодо пилки) . Необхідно перевірити перпендикулярність площини заточного диска до пилки , і що дуже важливо - співвісність диска і площини пилки.

Заточення пили потрібна не тільки для додання гостроти ріжучої кромці , а й для зняття численних мікротріщин , які утворилися в пазухах зубів . Найчастіше , найбільша їх кількість утворюється в місці , рівновіддаленому від кінців зубів . Для пив це місце відповідає самій вузькій частині пилки.

При заточуванні важливо зняти таку кількість металу з пазух зубів , щоб разом з ним були зняті і мікротріщини. Причому метал повинен зніматися рівномірно по всьому профілю зуба. Невиконання цієї умови , окрім підвищення ризику розриву пив , призводить також до зміни параметрів пилки (профіль пилки і висота зуба). У тому випадку , якщо пила була в роботі довше , ніж рекомендовано заводом -виробником , кількість металу , що знімається за одну заточку , необхідно збільшити. При виконанні цієї операції потрібно стежити за тим , щоб натиск заточного диска на пилку ні надмірним. Інакше буде відбуватися отжиг полотна пилки , що знижує її характеристики. І вже зовсім неприпустимо заточувати пилку без використання спеціальної охолоджуючої рідини в пристрої для заточування пив.

Іноді , навіть якщо знімається невелика кількість металу , отжиг таки відбувається. У цьому випадку необхідно за допомогою правочні каменю очистити робочу поверхню заточного диска від часток металу , що покривають її в процесі заточки. Цю операцію необхідно повторювати після того , як пила пройшла один цикл заточування .

Заточивши пилку , перевірте отриманий результат , використовуючи як еталон нову пилку . Якщо пила заточена правильно , її профіль не змінюється , висота зуба залишається незмінною , в пазухах зубів і на їх вершинах відсутні грубі ризики від абразивних частинок заточного каменю ( такі ризики усуваються шліфуванням , після того як виконана основна заточка ) , відсутні сліди відпалу металу , повністю зняті задирки , ріжучі кромки зуба мають правильну форму і достатню гостроту .

Іноді можна зустріти рекомендації про те , що немає необхідності ретельно знімати задирки після заточки. Це невірно. Справа в тому , що крім спотворення результатів розводки , задирки провокують утворення мікротріщин в полотні пилки.

Кілька слів про заточном диску - економія тут недоречна. Використовуючи дешеві заточувальні диски , ви втрачаєте величезні гроші на первинних пилах . Справа в тому , що дешеві заточувальні диски дуже швидко сточуються і як наслідок не можуть забезпечити рівномірність зняття металу в межах одного робочого циклу. Пили , які заточувалися такими дисками можна визначити без праці - висота зубів і профіль змінюються у них при переході від зуба до зуба . До такого ж результату приводить , до речі кажучи , зміна регулювань заточного верстата в процесі заточки. Дотримуйтесь просте правило: виставивши необхідні регулювання , проточите одне коло і тільки потім вносите коригування .

На закінчення хочу сказати : використовуйте якісні витратні матеріали , дотримуйтесь рекомендацій - і ви досягнете успіху.


14 сентября 2013
© 2013 - 2018 СлавЛесИнструмент | Пожаловаться на содержимое
Создать сайт бесплатно
Сайт создан на платформе ETOV